מהתקשורת

כתבות וראיונות אודות העמותה שהופיעו בטלויזיה, באינטרנט וברדיו.

נגן וידאו

מגזין 'את' – הרחיב לנו את הלב: הסרטון שאתן חייבות לראות
חודש המודעות לאוטיזם הביא איתו שלל יוזמות שנועדו לעזור לנו להגביר את המודעות ולהרחיב את יכולות ההכלה שלנו לנמצאים על הרצף האוטיסטי. הסרטון הזה של גלבו ותמיר עשה את זה טוב במיוחד.

חדשות 12 – שש עם עודד בן-עמי – הסרטון של גלבו ותמיר

רשת 13 – המלצה על הגדות של העמותה בתכנית 'פותחים יום' מתאריך 13.4.22

ידיעות אחרונות – מגזין 'ממון' – שלושה בוגרים עם אוטיזם משתפים את סיפורם על המאבק שלהם בדרך לתעסוקה. חלקם בוגרי התוכנית "מחישוב לשילוב" שלנו, שמצאו את מקומם בשוק העבודה.

"שר ליום אחד": צעירים על הספקטרום ביקרו במשרדי הממשלה

במסגרת מיזם של "המרכז לטיפול וחקר באוטיזם", נפגשו בני נוער וילדים עם שרי התרבות והספורט, החינוך ושוויון חברתי • רגב בלומברג: "הלוואי שבאמצעות הפרויקט הזה אנשים יבינו שאין סיבה להתייחס אחרת לאנשים כמוני".

וואלה צרכנות – מה קונים למארחים בחג? הצעות למתנות שהן לא מארזים
בעוד שבוע נציין את ליל הסדר סביב שולחן חגיגי. אם אתם מתארחים ומחפשים מתנה קצת אחרת, יש לנו כמה הצעות מעניינות: מפריטים לשדרוג האווירה בבית, למתנות מקוריות וגם כאלו שעושות טוב על הלב על ידי שיפור חייהם של מי שזקוקים לכך באמת.

ישראל היום – מבצע התרמה למען אוטיסטים: "לנהוג בהם כבאנשים רגילים"
יום המודעות מהווה הזדמנות להאיר משהו מעולמם של הילדים המאובחנים על הרצף, בדרך נגישה ופשוטה • בעשור האחרון ניכרת עלייה במספר הילדים על הספקטרום.

ידיעות אחרונות – 7 ימים – סמדר שיר
גבי אליאור ואור בומשטיין סבלו מהצקות, בדידות ותלאות בעקבות האוטיזם. ואז הגיע המהפך. אחרי שהגשימו חלום וצעדו יחד על המסלול בתצוגת אופנה, הם מספרים על הרגע שבו החליטו להתגאות במי שהם, על ההתאהבות שכבר הובילה לטבעת יהלום על האצבע של גבי ומה התשובה שלהם לילדים שהיו קוראים לה "מפלצת".

מעריב – זמן מקומי
תצוגת אופנה ברחוב – לרגל מבצע ההתרמה הארצי לילדים ובוגרים עם אוטיזם

 

All Marketing – רשת האופנה Story קיימה תצוגת אופנה למען ילדים עם אוטיזם

שדרות רוטשילד ת"א הפכו למסלול דוגמנות בו צעדו ידוענים.ות ודוגמנים.ות יחד עם הורים וילדים על הרצף האוטיסטי. רשת האופנה Story הלבישה את כל משתתפי התצוגה המיוחדת בפרטי קולקציית האביב שלה, והכול לרגל מבצע ההתרמה הארצי למען אוטיזם, שמובילות אלו"ט והמרכז לחקר וטיפול באוטיזם – עמותה לילדים בסיכון.

מעריב אונליין – על המסלול: תצוגת אופנה מיוחדת בשדרות רוטשילד
ניבר מדר, תהילה לוי, אור שפירא, נטע גרטי ורונית יודקביץ ישתתפו בתצוגת אופנה שתתקיים מחר (שלישי) בשדרות רוטשילד בתל אביב לרגל מבצע ההתרמה הארצי לילדים ובוגרים עם אוטיזם.

חדשות 13 – מחוסר תקווה להצלחה: טור מיוחד של אם לילד עם אוטיזם
הרגשתי שנשללה ממני היכולת לתפקד, אבל אז הדלת של הקופסה השחורה שהמילים "על הרצף" הכניסו אותי אליה נפתחה בלי מאמץ. ברי שמואלי, אם לילד על הרצף האוטיסטי, בטור מיוחד לקראת יום ההתרמה של מרכז החקר והטיפול באוטיזם, העמותה לילדים בסיכון ואלו"ט.

שווים – ביום שלישי בת"א: "מצעד הגאווה" של קהילת האוטיזם בישראל
על רחבה בשדרות רוטשילד יצעדו אוטיסטים לצד מפורסמים עם נגיעה לנושא. המטרה: לגייס תרומות. ליהיא לפיד תנחה.

תל-אביב אונליין – ניב מדר, נטע גרטי ורונית יודקביץ' בתצוגת אופנה ברוטשילד
השלושה התגייסו יחד עם מפורסמים נוספים לרגל מבצע ההתרמה הארצי לילדים ובוגרים עם אוטיזם שיערך ביום שלישי הקרוב.

דבר המפרסם – 'אוטיזם 2022'
בימים אלה, כמדי שנה, מתקיים מבצע ההתרמה והמודעות השנתי למען ילדים ובוגרים עם אוטיזם שמובילות המרכז לטיפול וחקר באוטיזם – עמותה לילדים בסיכון ואלו"ט. השנה מתקיים המבצע תחת הכותרת "אוטיזם 2022", למען תחום האוטיזם בישראל: למען טיפול, חינוך, דיור, תעסוקה וזכויות לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי.

מעריב אונליין – רוטשילד לבשה חג: תצוגת אופנה מיוחדת ומרהיבה בתל אביב

דוגמניות, שחקנים ומוזיקאים צעדו לצד ילדים עם אוטיזם בתצוגת אופנה יוצאת דופן שהתקיימה בשדרה הכי שוקקת בתל אביב. האירוע: לרגל מבצע ההתרמה הארצי לילדים ובוגרים עם אוטיזם.

ישראל היום – תצוגת האופנה המרגשת של צעירים עם אוטיזם
רגע של אנושיות בשיא תפארתה נראה ברחוב רוטשילד במרכז תל אביב • הסלבס צעדו בתצוגת אופנה של המרכז לחקר וטיפול באוטיזם העמותה לילדים בסיכון ואלו"ט, לצד צעירים על הרצף האוטיסטי.

מאקו הורים – מה הכי חשוב לבדוק לפני שמתחילים בטיפול לילד אוטיסט?
מספר הילדים שמאובחנים עם אוטיזם עלה בשנים האחרונות, וכך גם מספר הטיפולים וההתערבויות שמוצעים להורים – ויש כמה דברים מאוד חשובים שכדאי לבדוק לפני שמתחילים טיפול. יעל לויאל מהמרכז לטיפול וחקר באוטיזם עושה לנו סדר בכל מה שהכי חשוב לבדוק.

ידיעות אחרונות – אחת על אחת (ענת לב-אדלר)
מה החלק הכי חשוב בטיפול באוטיזם? מה אנחנו לא יודעים לגבי אנשים על הספקטרום? ואיך מוצאים להם עבודה? שיחה עם עו"ד ציפי נגל-אדלשטיין.

מגזין 'את' – האירוע הכי חמוד ביום המעשים הטובים
ליהיא לפיד: "איך אני מבינה את יעלי, בתי? עם סבלנות ושקט". וגם ניבר מדר, נטע גרטי ואחרים הצטרפו לצעירים וצעירות על הרצף האוטיסטי בתצוגת אופנה שמחה במיוחד.

וואלה! בריאות – 1 מ-78 ילדים בישראל מאובחן כאוטיסט
לרגל יום ההתרמה השנתי של עמותת אלו"ט והמרכז לטיפול וחקר באוטיזם, ד"ר אילן רבינוביץ', אבא ל-2 ילדים אוטיסטים בתפקוד נמוך, מסביר בגילוי לב איך נראים חיי המשפחה שלו ומה השיעור הכי חשוב שהוא למד מילדיו.

Jerusalem Post – כתבה בג'רוזלם פוסט אונליין (באנגלית) על תצוגת האופנה ברחוב לרגל מבצע ההתרמה לילדים ובוגרים עם אוטיזם.

'מעריב' – המדריך: על הספקטרום
תצוגת אופנה ברחוב תתקיים לרגל מבצע ההתרמה לילדים ובוגרים עם אוטיזם

מנהלים מציאות משתנה – גרסת גל האומיקרון
ציפי נגל-אדלשטיין ב-'מעריב השבוע' על הגל החמישי של הקורונה

"האנושות צריכה אנשים על הרצף האוטיסטי"
לכבוד חודש המודעות לאוטיזם שחל באפריל, הגיע הזמן להעביר את רשות הדיבור לאנשים על הספקטרום, שישתפו אותנו בתפיסת עולמם ובאתגרים שלהם. תמיר גבאי, סטודנט לריפוי בעיסוק, וגלבו קורן היילמן – תלמיד חטיבת ביניים, שני אנשים נפלאים, מעניינים ומלאי כישרון שהם גם על הספקטרום האוטיסטי, נפגשו לשיחה שבה הם נחשפים ברגישות ובאומץ ומסבירים את עצמם יותר טוב ממה שכל אחד אחר יכול… הכל כאן בוידאו המיוחד שלפניכם.

צפו בנחמה פבר בן פזי, פסיכולוגית קלינית ומנהלת ארצית מערך טיפולי מקדם לגילאי בית ספר, בראיון בתוכנית "עצם העניין" של כאן 11, על המחסור באנשי טיפול לילדים עם אוטיזם וההשלכות הנלוות על התפתחות הילדים ועל חיי משפחותיהם.

צפו בראיון עם מנכ״לית המרכז, עו״ד ציפי נגל אדלשטיין, ב-'כאן 11' – אחד מכל 50 ילדים מאובחן על הרצף האוטיסטי. לפי נתוני משרד החינוך, יש כ-900 ילדים בגני תקשורת (נתונים ממאי 2021) שלא מקבלים מענה מספק כי חסרים 700 אנשי מקצוע במקצועות הפרא-רפואיים! מבקר המדינה התריע על המחסור הגובר כבר ב-2017, אך לא נעשה דבר.

Jerusalem Post – כתבה בג'רוזלם פוסט אונליין (אנגלית) על התמודדות של אנשים עם אוטיזם ומשפחותיהם עם קשיים שעלו עקב סגרי הקורונה.

מעריב – המרכז גאה להיות חלק מוועד מפעילי מעונות היום השיקומיים, שהעביר פנייה דחופה לשר הבריאות ניצן הורוביץ לפני הגשת עתירה לבג"צ, בדבר תיקון מדיניות התקצוב של מימון טיפולים פרא-רפואיים במעונות באמצעות קופות החולים.

כתבה באתר וואלה על תוכנית מחישוב לשילוב שמכינה את המשתתפים, בוגרים מעל גיל 21 עם אוטיזם בתפקוד גבוה, להשתלבות והשמה בשוק העבודה באמצעות הכשרה נגישה למבואות בתחום הפיננסים.

103FM – אחרי 11 ימים של לחימה במסגרת מבצע שומר החומות, הפסקת אש בין ישראל לבין חמאס החלה אמש (ה'). ולמרות השקט היחסי, פרופסור רפי קרסו ביקש להעניק מספר עצות וכלים שנועדו לסייע לילדים אוטיסטים ולילדים בכלל להתמודד עם המצב הביטחוני המורכב. העצות נוסחו על ידי המרכז לטיפול וחקר האוטיזם, שמשמש כתובת מקצועית לילדים, בני נוער ומבוגרים על הרצף האוטיסטי.

כאן ב' – לרגל חודש מודעות לאוטיזם ליאת רגב ראיינה את דנה קוסטה, פסיכולוגית ומנהלת מקצועית תחום אוטיזם של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם ואת אביב ישר, בוגר עם אוטיזם.

Ynet – נשות המטה המקצועי של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם (עמותה לילדים בסיכון) בשיתוף עם ynet, יצרו חידון אונליין שבו אתם בוחנים את עצמכם – כמה אתם יודעים על אוטיזם? מוזמנים לנסות ולגלות דברים שאולי לא ידעתם.

Jerusalem Post – ראיון בג'רוזלם פוסט אונליין (באנגלית) עם יעל לויאל – עו"ס, מטה מקצועי ויו"ר ועדת אתיקה, אודות הדרכים לתמוך ולסייע לילדים עם צרכים מיוחדים בעיתות משבר בטחוני.

כתבה ששודרה בחדשות 12 לרגל חודש המודעות, שסקרה את העליה באבחון באוכלוסיה, ובה שוחחו עם מנכ"לית העמותה ציפי נגל אדלשטיין ועם שרון אמו של יובל המטופל במערך שלנו. מקווים ומאמינים שחשיפה תקשורתית כזו היא חלק ממגמה של מודעות גוברת.

במהדורה הצעירה של קשת בערוץ 12, שודרה כתבה מיוחדת לכבוד חודש המודעות לאוטיזם. רועי מורי בן ה-13 נחשף באומץ וברגישות ושיתף בחוויותיו ותפיסת עולמו. הכתבה חשפה ילדים להבנה מהו אוטיזם ולסובלנות כלפי האחר.

ערוץ 12 – נילי כהן אהרונסון, פסיכולוגית ראשית של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם התראיינה אצל סיון רהב מאיר בערוץ 12 ודיברה על איך להרגיע ילדים ונוער עם אוטיזם בתקופת מלחמה.