אותי - עמותה ישראלית לאוטיזם
תפריט

מערך הבוגרים

העמותה שואפת לייצר רצף טיפולי לילדים שטופלו במסגרות העמותה ושירותיה והפכו לבוגרים. לכן אנו מקדמים שילוב של בוגרים עם אוטיזם במקומות עבודה בשוק החופשי, בלימודים אקדמיים ובהכשרות ולימודי מקצוע. מטרתנו היא להעניק לבוגרים מגוון הזדמנויות להתפתחות ולמיצוי יכולתם וכישוריהם, מתוך שאיפה לקידום חברה בריאה, מכילה, שוויונית ומגוונת יותר.

מחישוב לשילוב

תכנית הכשרה והשתלבות בתחום הפיננסים לא.נשים עם אוטיזם. עמותת אותי (לשעבר – העמותה לילדים בסיכון) והאקדמיה לפיננסים BDO פיתחו תכנית ייחודית ללימוד יסודות בניהול פיננסי והכנה להשתלבות בשוק העבודה באגפי כספים.

התכנית מוכרת ע"י המוסד לביטוח לאומי כתכנית טרום שיקום.

מועד תחילת התכנית הבאה: נובמבר 2022

לרישום ופרטים נוספים ניתן לפנות ליעל גלבר:

תכנית מחישוב לשילוב

סדנה להתנהלות כלכלית נכונה

עמותת אותי (לשעבר – העמותה לילדים בסיכון) חרטה על דגלה עידוד שיוויון הזדמנויות ושילוב של א.נשים עם אוטיזם בחברה.

מתן כלים להתנהלות כלכלית נכונה, חכמה ואחראית לבוגרים עם אוטיזם מסייעת ומקדמת אותם להשתלבות בחיים עצמאים ככל הניתן.

פירמת היעוץ וראיית החשבון PWC ISRAEL יחד עם עמותת אותי מציעים סדנה מקוונת ומונגשת של 5 מפגשים שבהם מרצים מטעם PWC נותנים  ידע וכלים להתנהלות כלכלית נכונה בחיי היום יום.

לפרטים נוספים: יעל גלבר

"מנגנים ברצף"

הרכב מוזיקאלי לבוגרים

מאז ומתמיד הייתה המוסיקה כגורם המחבר בין אנשים, המגשר בין עולמות. המוסיקה הינה שפה בפני עצמה וחוצה הבדלים של תרבויות, מקומות וזמנים. בזכות זה אנשים על הרצף האוטיסטי מתחברים מאד ומוצאים את מקומם במוסיקה.


ההרכב מוסיקאלי לבוגרים עם אוטיזם  נוצר בזכות שיתוף פעולה בין המרכז לטיפול וחקר באוטיזם,  הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בת"א והמנהל המוסיקאלי, מר משה ניר. ופעם בשבוע נפגשים בקונסרבטוריון בוגרים מוכשרים ומנגנים ושרים יחדיו.

לפרטים נוספים: יעל גלבר

השמה וליווי בוגרים בשוק העבודה החופשי

כניסה לעולם העבודה הוא שלב בסיסי בתפקוד של אדם בוגר בחברה. גם אנשים עם אוטיזם יכולים להיות משמעותיים ויצרניים בשוק העבודה החופשי. העמותה נמצאת בקשר עם מעסקים במגוון תחומים ותפקידים ומייצרת לבוגרים הזדמנויות לאיוש משרות. העמותה מסייעת בליווי, הכוונה והנגשה הן למעסיק והן לבוגר, בכדי ליצור ערך, סיפוק ותועלת לשני הצדדים.

לפניות בוגרים ומעסיקים: יעל גלבר

שילוב בוגרים עם אוטיזם בלימודים אקדמיים

העמותה בשיתוף הארגונים 'כן זה אפשרי' ו'מכוונים גבוה' מקדמים פיתוח סל שירותים לסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוה לתארים מתקדמים.

סל השירותים ייתן מענה לצרכים החברתיים של בוגרים בקמפוס ובמעונות בתקשורת מול קהילת הסטודנטים, המרצים והמנהלה, ויהווה בסיס למימוש פוטנציאל ההשתלבות של הסטודנט באקדמיה ובשוק העבודה החופשי.

תכנית פיילוט החלה לפעול באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן, במסגרת התכנית מקבלים סטודנטים עם אוטיזם תמיכות חברתיות פרטניות וקבוצתיות.